Naturistické pláže v Chorvatsku

Nejlepší pláž pro nudisty se nachází v Chorvatsku

     nudistickou pláž bunculukaPočet nudistických pláží v Chorvatsku se zvýšil asi o 3%. Když mluvíme o nejkrásnějších nudistických plážích, určitě bychom měli zmínit Koversadu, kemp a turistický komplex nacházející se 2 km od centra Vrsaru. Její písečná pláž je oceněna Modrou vlajkou a nabízí četné sportovně-rekreační aktivity. 7 km od Rovinje se nachází písečně-oblázková FKK pláž a kemp Valalta, která nabízí různé restaurace, bary, vodní tobogány. Dále na severu Istrie, 5 km od Poreče, nachází se turistický komplex Zelena Laguna, jehož pláže byly oceněny Modrou vlajkou. Je obklopena bujnými stromy a nabízí četné sportovně-rekreační možnosti, stejně jako restaurace a obchody. Jen 9 km od Umagu se nachází pláž Kangera, také oceněna Modrou vlajkou a obklopena středomořskou vegetací, a nabízí volejbal, stolní tenis nebo tenis.
     Pokud zajedeme z Istrie na Kvarner, konkrétně na ostrov Krk, najdeme oblázkovou nudistickou pláž Bunculuku, obklopenou borovým lesem a nacházející se ve stejnojmenném kempu u Bašky. Na pláži Banculuka najdete restauraci a obchod, také máte možnost vychutnat si vodní sporty či tenis, a je to ideální místo pro mladé.
     Mezi další nudistické pláže patří Politin na ostrově Krku, Savinje ve Tkonu na Pašmanu, Nudist ve Vrboské na Hvaru, Punta Skala na poloostrově u Petrčanů, pláže Ciganka a Sahara v Loparu na ostrově Rabu, pláže Baldarin a Kovačine na ostrově Cresu, Sunčana uvala na Lošinji, Sabuša u Kukljice na Ugljanu, Jerolim a Stipanska na ostrově Hvaru, na Brači pláž Paklina blízko Bolu a Mutnik i Punta, na Visu jsou najznámější pláže v Komiži a Rude blízko Rukavace, Badija a Prozid na Korčule, Nugal v Makarské a Ostupa v Orebići na Pelješaci.