Chorvatsko dovolená

Chorvatsko dovolená-Kdy návštívit Chorvatsko?

     Důvodů k návštěvě Chorvatska je hodně během roku, počínaje nezapomenutelnými silvestrovskými nocemi, přes vzrušující dny karnevalu, různé tradiční a kulturní akce, velikonoční týden v turistické předsezóně, až k atraktivní letní sezóně, jejíž mimořádná intenzita zážitku se změní v uklidňující podzim. Protože není divu, že Chorvatsko stále více odůvodňuje své postavení jedné z nejžádanějších turistických destinací, jejíž recept je v symbióze křišťálově zachovalé přírody, kulturního a historického dědictví, gastronomie, přátelského obyvatelstva a velmi přijatelných cen hotelového nebo apartmánového ubytování, nebo ubytování v soukromí.

     Nabídka ubytovacích zařízení je velmi rozmanitá, od pronájmu pokojů a apartmánů v soukromém ubytování až po luxusní hotelové ubytování. V květnu pokoje a apartmány otevírají své dveře dokořán, chtějíc přivítat všechny své hosty. Je to měsíc, kdy si můžete zajistit ubytování u moře během dlouhých, slunečných dnů v předsezóně za velmi výhodné ceny. V červnu dochází k intenzivnímu turistickému vzestupu, kdy Chorvatsko začíná mít mnohem více obyvatelů než obvykle. Dovolená u moře v červnu je skutečným turistickým pocitem, kdy je pronájem pokojů a apartmánů v plném proudu. Vzestup v červnu a červenci, v srpnu bude kulminovat s rekordní účastí turistů z evropských zemí, ale i mimoevropských zemí, jejichž počet návštěvníků je stále rostoucí.

     Dovolená v Chorvatsku se stává životním stylem a dobrým zvykem pro všechny, kteří ji zkusili. V letních měsících během vrcholné sezóny, v hotelovém a soukromém ubytování v Chorvatsku často není dost pokojů. Září všechno nahradí neopakovatelnou atmosférou, která je pro září charakteristicá: na konci léta začne skutečná příležitost pro příjemnou dovolenou v pomalém životním tempu, ali i mnohem nižší ceny hotelového a soukromého apartmánového ubytování v Chorvatsku, což může trvat až do konce října.

Aktivní dovolená

      S ohledem na různé věky a zájmy, v nabídce jsou početné možnosti pro vymyšlení aktivního volného času v "oddychu" mezi odpočinkem na jedné z chorvatských pláží a požitkem v pěně mořských vlnů, a mezi nejoblíbenější v Chorvatsku patří: plachtění a nautika, potápění, sportovní rybolov, cyklistika, speleologie, horolezectví a rafting.