Chorvatské pláže a ostrovy

Chorvatské pláže

     Dokonce nejnáročnější fotograf, hledající ideální záběry, zastane před neodolatelnými pohledy, kterými oplývá rozpoznatelné chorvatské pobřeží.

     Chorvatské pobřeží tvoří řadu nejrůznějších pláží: pláží plných bělavých oblázků, jaká je Baška na ostrově Krku, přes skalnaté pláže s lesknoucí se krystaly mořské soli, kterými jadranské pobřeží oplývá, až po atraktivní a známé pláže, jaká je pláž Zrće na ostrově Pagu, populárně nazvaná "chorvatská Ibiza", kde se velkolepé večerní párty přeměňuje na adrenalinovou denní zábavu v nepřetržitém cyklu. Pláže Zlatni rat v Bolu na ostrově Brači je přírodní jev s obrysy ve tvaru trojúhelníku, v závislosti na hře větrů a mořských proudů. Poeticky krásné, písečné pláže, které vytvořejí představu o ráji jsou pláže v Loparu na ostrově Rabu, Lumbardě na ostrově Korčule, na ostrově Susaku, na Dugém otoku, v Orebići a Kukljice na ostrově Ugljanu a na různých dalších místech. Skutečnou výzvou pro dobrodružné turisty jsou četné osamocené pláže v divokých zátokách, skryté chorvatské klenoty přírodních oáz a nedotčené přírody. Milovníci nudismu spojení s přírodou najdou na nudistických plážích, ze kterých můžeme doporučit Koversadu a Valaltu na Istrii.

Chorvatské ostrovy

     Díky velmi členitému středozemnímu pobřeží, jednoho z nejčlenitějších pobřeží na světě, Chorvatsko se právem nazývá zemí tisíce ostrovů, jejichž počet se zvyšuje pokud vezmeme v úvahu všechny ostrůvky, útesy a hřebeny. Krk, Cres, Lošinj, Susak, Brijuni, Rab, Pag, Murter, Brač, Vis, Korčula, Lastovo, Mljet, Hvar, Kornati..., jsou jen součástí velké knihy příběhů o chorvatských ostrovech. Jako největší ostrov chorvatského pobřeží, Krk zachoval všechny vlastnosti ostrova bez ohledu na dopravní spojení mostem. Obklopení mořem, které ostrově Krku dává ostrovní atmosféru, a dopravní dostupnost jsou jedinečné vlastnosti, které odůvodňují statistiky o velké turistické návštěvnosti a počtu pronajatých pokojů a apartmánů.