Apartmány Istrie

Apartmány v Chorvatsku - Vyhledávání

Apartmány na Istrii

Chorvatsko apartmány vás provede zelenou oázou nedotčené přírody chorvatského Středomoří

     Na Jadranu pod Alpami se nachází středomořský poloostrov nejblíže k střední Evropě, a to je poloostrov Istrie. Tato zelená oáza chorvatského Jadranu je svět pro sebe a poskytuje bohatou rozmanitost, která je zárukou nezapomenutelné dovolené v Chorvatsku. Zeleň polí a lesů, orné olivové háje a vinice, středověká pohádková města, členité pobřeží Jaderského moře, křišťálově čisté moře bohaté na mnoho druhů ryb, mírné středomořské podnebí a přátelské obyvatelstvo Chorvatska jsou dobré důvody, proč v regionu Istrie hledat dovolenou a ubytování v mnoha hotelích, soukromých apartmánech či pokojích, ve vilách a na venkovských hospodářstvích, a začít zkoumat jedinečnou atmosféru, kterou poskytují region Istrie a Jaderské moře. Region Istrie je rozdělen na Modrou Istrii a Zelenou Istrii.
     Pobřežní Modrá Istrie nabízí hodně ubytovacích zařízení pro turisty, kteří chtějí prozkoumat Istrii, začínajíc od její pobřeží plné nádherných pláží a měst, která nabízejí historické památky, ale i šílený noční život. Souostroví Brijuni je známá přírodní atrakce, které se nesmíte vyhnout. Určitě navštivte pláže Ladin Gaj a Kangera v Umagu, pláže Guštinja, Kuvi a Crveni otok (Červený ostrov) v Rovinji, pláž Koversada ve Vrsaru a pláže Histria a Valkane v okolí města Puly. Milovníci písečných pláží by si neměli nechat ujít krásy pláže Bijeca v Medulinu, která je jednou z nejkrásnějších písečných pláží Jaderského moře v regionu Istrie. Všechny vodní sporty, které si dokážete představit, jsou k dispozici na pobřeží Modré Istrie. Zeleň borovicí, které se mísí s modrým čistým mořem, a voňavý závan Středozemí probudí vaši chuť k istrijským specialitám a kulinářským zážitkům. Ryby, krevety, škeble či známe istrijské chřesty, slavné istrijské lanýže a autochtonní Malvazija zanechájí nesmazatelnou stopu na chuťových buňkách každého turistu a stanou se nezapomenutelným zážitkem z Istrie.
     Zelená Istrie, která se nachází ve vnitrozemí poloostrova Istrie, a přesto tak blízko moře, zve na dovolenou v relaxační zeleni, otevírá dveře svých středověkých měst a nabízí širokou škálu aktivit a sportů. Ať už se rozhodnete pro ubytování v hotelích, apartmánech, pokojích nebo na venkovských hospodářstvích, která se živí agroturistikou a poskytují vám zdravou dovolenou, nezapomeňte navštívit města Motovun, Pazin, Buzet a Hum - nejmenší město na světě. Zkuste istrijský pršut (šunka), olivový olej, víno, fuži (těstoviny), a na konci - nedotčenou přírodu, kterou zde můžete najít. Nechte, aby Vám modro-zelená krása Istrie nabídla nezapomenutelnou dovolenou pro všechny generace!

Pronájem apartmánů na Istrii